Jdi na obsah Jdi na menu
 


DĚTI - ŘEŠENÍ JAKÉHOKOLI PROBLÉMU

images--22-.jpg

Velmi si vážím důvěry rodičů, kteří mě oslovují ohledně problémů svých dětí... (problémy s učením, nesoustředěnost, hyperaktivita, zapomnětlivost, strachy, úzkosti, agrese, špatné zařazení do kolektivu.....atd. - jakákoli disharmonie..).

stazeny-soubor--17-.jpg

 

Věřte, že na každé disharmonii se dá s úspěchem zapracovat. Jako velké plus spatřuji v tom, že přítomnost dítěte v poradně nevyžaduji.

 Nejhorší je rozebírat před nimi jejich (platí i v rodině!) nedostatky, trápení a problémy (bohužel různé nálepky dítě obdrží až po nástupu do školky, školy - jsou to lidi zvenčí, kteří vám dítě "zaškatulkují sad ).

10369142_567146513402323_7541886219150114336_n.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Cokoli   se stává problémem až když "to" za problém označíme... dejte někomu "nálepku" a on se tak skutečně začne chovat....není to pouze o něm, je to i  váš obraz, který se vám dokazuje ! (kdyby dítě hodinu dělalo různé úkony, tak vy uvidíte zrovna situaci, která  dokazuje onu „nálepku“ – platí u každého, koho si "nějako" zhodnotíte, označíte (např. lajdák, lenoch, grázl, ….atd)

Děti harmonizuji pomocí Bachovy květové terapii s předcházející terapeutickou konzultací s jedním rodičem.

                                                     zdrave-dite.jpg

Při sezení rodiči vysvětlím potenciál dítěte a jeho vnímání reality, chování ve stresu atd. Pochopitelně vše také souvisí s přístupem dospěláků k dětem a vztahy v rodině.

Dítě je fantastický potenciál, který v sobě může rozvinout co chce, pokud mu umožníte, aby to rozvíjel.

Děti, narozené po roce 2000 mají úplně jiné vnímání reality. Jsou jako "houbičky" a věřte mi, že se mi je velmi smutno, když slyším ony  nálepky dysfunkcí  .., ADHD atd..

Ano věřím, že u těchto dětí je velmi náročná výchova ale ony jsou plni temperamentu, zvídavosti a velké upřímnosti . Jejich velkou předností je víra s kterou půjdou za svými ideály a cíli. Moc jim fandím.

Dětičky jsou takovým naším zrcadlem. Je potřeba si uvědomit, že problém dítěte není pouze jeho problém, ale i problémem jeho rodičů.

Příklad  :  Rodičům říkám : „jestli si myslíte, že se pohádáte 40km od Pardubic, přijedete domů a budete se držet za ruku, tak dítě stejně pozná, že „něco není v pořádku“ a na váš vnitřní hněv může např. také reagovat vztekem, nebude chtít jíst, psát úkoly, spát atd. 

Nejde o to, co děláme, ale jak se při tom cítíme. 

Stres je negativní emocionální reakce na životní události 

Málokdo si uvědomuje, že např. fobie, strach a deprese, či lehká mozková dysfunkce, mohou mít stejný stresový zážitek v dětství, při porodu, nebo dokonce v prenatálním věku. Nejvíce bloků vzniká od početí do 7 let našeho života.  

Nenechávejte bez povšimnutí pokud má vaše dítě problém určit, která ruka je pravá a která levá, pokud začíná zadrhávat.

Nepřisuzujte mu, že je líné, když si pro ranní vstávání nachází výmluvy, že mu není zrovna dobře a ono mu  za nějaký čas skutečně nevolno může být. Všímejte si pokud se mu pletou písmenka, číslice a nedokáže se soustředit na čtení.

Na tomto se dá  velice dobře pracovat jednoduchými korekčními cviky.  Zharmonizovaní energie je možné provádět v jakémkoli věku, ale čím jsme starší tím nás stres daleko více ovlivňuje v našem rozhodování .

Je prokázáno, že stres snižuje tvorbu obraných látek a snižuje tedy i imunitu těla 

Jelikož velmi ráda pracuji i a na problémech zvířat (jakýchkoli - i co se jakéhokoli zdravotního stavu týká), těšila jsem se, co vyroste z mého hafuši, který má velmi temperamentní datum narození... a věřte mi, být Zaky (tak se jmenuje) dítětem, tak má nálepku ADHD, jak vyšitou...- za celý den se nezastaví, každého má rád až tak, že ztrácí pud sebezáchovy a velkým psům leze až do tlamy.                          

                  cimg0038.jpg

008.jpg

     foto:náš milovaný Zaky...

Po povelu, ke mne, na mne chvíli nechápavě kouká než se rozejde... :-).  Zakyho "mimoňství" a ztřeštěnost úspěšně řeším Bachovými esencemi. Není to o tom, že z něj bude naprosto klidný pes, ale není tak hektický a na povel reaguje dříve...

Plno užitečných informací vám předám na základě data narození vašeho dítěte (kde máme veškerý potenciál napsaný i s problémy) a proto mohu na odstranění "potíží, problému" u vašich dětí pracovat i na dálku

Terapie pro vaše děti :

POMOC PŘI ŘEŠENÍ PROBLÉMU VAŠEHO DÍTĚTE (CHOVÁNÍ, ZDRAVÍ..atd..)​

Cena první konzultace a terapie :  1000kč (cca 1,5h)

Cena další terapie  : 780kč (cca 1h)  

Máte-li zájem o zařazení kineziologické odblokování při řešení problému vašeho dítěte do terapie, tak se cena navyšuje +350kč

Když mě osloví rodiče s prosbou o pomoc při jakémkoli problému jejich dítěte je vedena terapie přes mamku nebo taťku. Dítě není u terapie přítomno (pro dítě je velmi stresující naslouchat rozhovoru o svých nedostatcích a trápeních.

Nemohou se bránit, protože autorita se poslouchat musí – tak sedí, poslouchají a jsou smutnější a smutnější).

Součástí terapie jsou dvě (rodič + dítě) vytestované harmonizační lahvičky Bachových esencí.

 • (vybranou směs Bach. esencí mohu zaslat poštou : cena 500kč+ 60kč poštovné)

PROČ  BACHOVA TERAPIE ?

 • U DĚTÍ JSOU VÝSLEDKY VELMI BRZY VIDITELNÉ.  
 • NEMÁ ŽÁDNÉ VEDLEJŠÍ ÚČINKY. 

Zkušenosti z poradny : http://www.hemska.estranky.cz/clanky/vase-ohlasy.html

Máte-li zájem o  pomoc při řešení problému vašeho dítěte, kontaktujte mě na tel. č.728944736. 

Po - Čt     9h - 17h      Pá   9h - 15h  

Nemůžete-li se dovolat, kontaktujte mě později (právě probíhá terapie).

 Jsem absolventka mezinárodního certifikovaného vzdělávání BIEP pod vedením lektorky T.Jordan z Bachova centra ve Velké Británii 
seznam absolventů mezinárodního certifikovaného vzdělávání BIEP :

Velmi ráda vám  pomohu najít řešení. Cestou písemnou zdravotní a psychické potíže vašich dětí neřeším.

Bachovy esence se aplikují na jakékoli problémy a potíže s učením, chováním, vztahy, sportu...atd. Ve své praxi mám s aplikací Bachových esencí u dětí velmi dobré zkušenosti.   

Strach, smutek, nedostatek sebevědomí, vztek, agresivita, zlost, potíže s učením (NESOUSTŘEDĚNOST,NEPOSEDNOST,ZAPOMÍNÁNÍ, VYRUŠOVÁNÍ, AGRESIVITA, ROZTĚKANOST,UBLIŽOVÁNÍ DRUHÝM, NESCHOPNOST NAVÁZAT KONTAKTY, STUD, NEDOSTATEK SEBEVĚDOMÍ, NECHUTENSTVÍ, STRACH ZE ZMĚN)..atd.

Stesk po domově, náročný nástup do školky, školy, žárlivost, narození sourozence , nízká sebedůvěra, plachost, vyhýbání se kolektivu, noční můry, noční pomočování, zácpa, závislost na rodičích, miminka pláčí, vyžadují pozornost, dětičky nemají rády změny, alergie, ekzémy…atd  

  Dětičky a zvířata reagují na Bachovu terapii velmi rychle, nemají zatížen systém přesvědčení, jako my dospěláci.

 Po roce 2000 se nám rodí úplně jiná generace dětiček, jsou ohromně vnímavý a intuitivní. Poznají, zda  se lidi přetváří nebo lžou (více v článku : "JAKÉ JSOU NAŠE DĚTI") 

Nejčastější výroky rodičů pokonzultaci a  terapii s následným podáváním Bachových esencí :

U miminek :

 • nepláče celou noc, konečně jsem se mohla v klidu vyspat (nejsem nervózní, vzteklá a popudlivá)
 • je celkově klidnější, spokojenější už se  nevzteká
 • nepropadá hysterickému pláči
 • zoubky se nám prořezávají v klidu
 • po kojení nezvrací
 • konečně je doma opět pohodička.  Přestali jsme se s manželem hádat (byli jsme, tak nevyspalí a unavený, že to mělo vliv na naše vztahy)
 • manžel "těm" kapkám nevěřil, teď o nich všude mluví a každému je doporučuje..

 

zde jsou napsané některé typy dětí, pro které mohu namíchat harmonizační směs Bachových esencí

 • Strašpytel
 • Boják
 • Nespavec
 • Hysterik
 • Samotář
 • Mimoň
 • Zapomíná 
 •  Roztržitý
 •  Neposeda
 •  Závislák
 •  Vztekloun
 •  Žárlivec
 •  Stydlín
 •  Detailista
 •  Puntíčkář
 •  Špatný jedlík
 •  Agresor
 •  Pesimista
 •  Ustrašenec
 • Nic pro něho není dobré
 • Kritik
 • Nic mě nebaví
 • Vše vzdávám
 • Chci mít své rodiče neustále nablízku
 • Bojím se strašidel, tmy
 • Křičím ze spaní
 • Straním se kolektivu

Dnes se děti potýkají s fatálním nedostatkem imunity. Dá se říct, že málokteré je opravdu zdravé. Hektické žití, vysoké nároky rodičů, školy...nezdravá strava, ovzduší, chemické očkovací látky a chemické látky uvolňované z moderních materiálů – to vše naprosto znemožňuje jejich opravdu zdravý vývoj.

Jestliže je dítě jen občas nemocné a jinak se nám zdá v pořádku, ani to neznamená, že je zdravé. Nemoci se mohou projevit později zdánlivě bez souvislosti s původním přetížením těla chemií.  

Čím dříve začneme vyžadovat čistotu ovzduší a potravy, tím lépe. Vysokou životní úroveň, kterou pro nás dnes představuje auto, vila a dovolená u moře, může brzo představovat hlavně dostatek zdravých potravin a alespoň minimální pobyt v přírodě.

Kolik dětí musí ještě onemocnět a jak moc, abychom si uvědomili, že to není normální?

Děti stresuje mnoho věcí, které se dospělému zdají být banální, záleží na tom, jak silnou negativní emoci při tom zažijí. Nemusí totiž vůbec souviset s učením ve škole.

Může to být přenos pocitů a prožitků matky v těhotenství. Traumatický ale i zdánlivě normální porod, narození sourozence, stěhování, stěhování od babičky a dědečka, pobyt v nemocnici, úmrtí člena rodiny, úmrtí milovaného zvířátka, rozvod rodičů, pobyt na táboře. 

 Ne všechny děti se rychle a rády zařazují do nového kolektivu, vztahy v jakémkoli kolektivu, vztahy s učitelkou, vztahy s jakoukoli dospěláckou autoritou.

Žádné jiné metody na korekci dyslexie nejsou založeny na identifikaci emocionální příčiny „problému“.

Místo toho se spoléhají na nápravu přítomnosti. Dosavadní zkušenost dokazuje, že korekce přítomnosti ( pokud to není prioritní korekce ) vydrží pouze do chvíle, dokud se neobjeví nový emocionální stresor.

Základní pravidla komunikace

 • Bezpečí – dítě by se v rodině mělo cítit bezpečně (kde už také jinde než v rodině?). Když se vám dítě s něčím svěří, neměli byste zneužít jeho důvěru. Podkopali byste tím totiž možnost, že se vám v budoucnu ještě někdy svěří.
 • Upřímnost – každá, i sebenepříjemnější situace, má své řešení. Oceňte pravdomluvnost dítěte a společně najděte východisko.
 • Jednoduchost – malé děti nerozumí ironii ani vtipu, některé mohou mít potíže jejich pochopením až do puberty. Mluvte zřetelně a jasně, aby všichni zúčastnění věděli, na čem jsou.
 • Férovost – jednejte upřímně a férově. Nebojte se mluvit o složitých problémech, přiznejte svou chybu, pokud k ní došlo. Děti dokážou nastavit pěkně nemilosrdné zrcadlo, které nás často může vést k zamyšlení, ale mají stejné právo na svůj názor jako my dospělí.
 • Čas – zejména malé děti vám potřebují svěřit své trápení nebo obavu hned. Nedokáží počkat, až budete mít čas. Snažte se jim vyjít vstříc, máte-li málo času, stanovte časový limit, ale věnujte rozhovoru s dítětem maximální pozornost. Lepších pár minut stoprocentního soustředění než hodina přerušovaná televizí či vařením.
 • Nelžete – pokud se necháte zapírat do telefonu, abyste nemuseli mluvit se svou tchyní, můžete si být jisti, že si toho dítě všimne a pak samo nebude mít žádný problém, až bude lhát vám.
 • Nekažte – nenechte se unést a nepouštějte se do nekonečného kázání, dejte dětem najevo, že ve vás mají oporu v každé situaci. Chvalte, je-li za co. Kritizujte s rozmyslem a laskavě. Kritika by měla být konstruktivní, měla by obsahovat vysvětlení toho, proč se vám nelíbí to, co dítě dělá. „Když roztrhneš knížku, bude zničená a už si z ní nebudeme moct číst atd.“
 • Respekt především – naslouchejte si, neurážejte se, nevyhrožujte (děti velmi rychle postřehnou, že výhrůžky neplníte, resp. že jsou nereálné, a nic si z nich ani z vás nedělají). Chovejte se k sobě navzájem i ke svým dětem laskavě a s úctou.
 • Vztek ne – i poměrně malé dítě pozná, zda byl trest spravedlivý nebo ne. Vlastní frustrace do výchovy a komunikace s dětmi (nakonec ani s dospělými) nepatří. Vaše děti nemohou za to, že vás dneska naštval šéf a máte všeho dost.

Zlaté pravidlo komunikace – na emocionální otázku dávejte emocionální odpověď, na racionální otázku odpovídejte racionálně.

                                               S láskou Iva heart

 
 

 


Poslední fotografie


Facebook

Kontakt

Alternativní poradna

Iva Hemská
Sukova třída 1556
Pardubice

728944736

ivahkinez@seznam.czArchiv

Kalendář
<< únor / 2018 >>

Statistiky

Online: 1
Celkem: 228395
Měsíc: 3243
Den: 89