Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vaše mysl dokáže měnit realitu

 

Vše vychází z nás. Nejsou vnější události a až potom naše hodnocení. Je to vše obráceně.

My si vytváříme vnější realitu Nejdůležitější je , jak jsme naladěni, jaké máme pocity a podle toho vnímáme své okolí a hodnotíme vzniklé situace... Iva

images--2-.jpg

 

Vaše mysl dokáže měnit realitu, tvrdí vědec. Lidé však lpí na starých vzorcích myšlení

TÉMATA: věda | medicína | myšlení

Tomáš Chalupa

9. 08. 2016 | 14:30

Doktor Joe Dispenza přichází s jednoduchou tezí. Náš mozek je schopen měnit realitu kolem sebe. Dokáže také měnit sám sebe. Pokud dokážeme změnit náš mozek, změníme realitu.

Podle současných výzkumů je mozek neustále přetvářen a přeorganizováván podle toho, jakým způsobem a o čem uvažujeme. Otázka tedy je, jakými myšlenkami se nejvíce zaobíráme. O čem přemýšlíme a k jakým závěrům docházíme?

Naše myšlení velmi často slouží k potvrzení nás samotných. To, nad čím přemýšlíme a to, jak o tom přemýšlíme, v konečném důsledku tvoří nás samotné. Objekt našeho myšlení ovlivňuje náš mozek, naši mysl i naše tělo. Ovlivňuje naši realitu mnohem více, než si sami uvědomujeme.

Pokud budeme uvažovat jinak nebo se zaměříme na jiné věci, náš mozek se začně měnit a s tím se začne měnit i realita. Dispenza se věnoval výzkumu lidí, kteří zažili tzv. zázračná uzdravení, a zjistil, že u velké většiny z nich předtím došlo k radikální změně jejich myšlení. Začali se na své vyléčení soustředit v myšlenkách, začali o něm uvažovat a začali ho vnímat pozitivně. Byla to síla myšlenek, která je nakonec vedla k uzdravení.

S tím, jak uvažujeme, se pojí také pocity, které u toho zažíváme. Není vůbec výjimkou, že lidé se vracejí k myšlenkovým vzorcům, které v nich spouští určité pocity. Bohužel to dost často bývají pocity negativní. Negativní myšlení, negativní vzpomínky, negativně laděné úvahy. Souvisí to s chemií. Při všech těchto procesech se do mozku začnou vylučovat chemické látky. Mozek se na nich může stát závislý, a proto začne preferovat určitý způsob myšlení, který vyvolává záplavu oněch chemických látek. Proto je pro člověka tak nesmírně těžké začít se dívat na život jinak, z jiné perspektivy. V podstatě je to svým způsobem boj se závislostí, uzavírá své vlastní úvahy Dispenza.

 

 
 

 


Poslední fotografie


Facebook

Kontakt

Alternativní poradna

Iva Hemská
Sukova třída 1556
Pardubice

728944736

ivahkinez@seznam.czArchiv

Kalendář
<< listopad / 2017 >>

Statistiky

Online: 2
Celkem: 219071
Měsíc: 3525
Den: 100