Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Poradna pro řešení jakéhokoli problému + objevení sama sebe, nastartování vlastních talentů (děti, dospělí)

iva3.jpg

Jmenuji se Iva Hemská  a jsem  váš motivátor, terapeut, kouč a průvodce na cestě osobního rozvoje.

 

Pomáhám lidem najít v sobě jejich skrytý potenciál, aby mohli prožít šťastný a naplněný život. Jako kouč jsem průvodcem na cestě k poznání, že každý má v sobě ten jedinečný dar tvořit si svůj život podle svých přání a představ. Pokud najdeme odpovědi sami v sobě, je náš osobní rozvoj mnohem účinnější a rychlejší, než pokud se řídíme radami druhých.

 

12 let praxe, má empatie, vnímavost, naslouchání, a schopnost vidět věci, které druzí nevidí, slyšet informace, které druzí neslyší, Kineziologie, NLP (Neurolingvistické programování), Numerologie, Bachova květová terapie mi pomohou  otevřít vaše nové možnosti a schopnosti vidět možnosti řešení toho, co vás trápilo.

Cílem mé individuální konzultace je :

Opustit staré, tradiční vzorce chování a návyky, jež omezují váš růst, a nechat projevit skryté vlohy, vhodné pro současnost.

 

Uvolněním  zátěží se člověk dostává zpět do rovnováhy, cítí se lépe, uvolněněji, klidněji, vyrovnaněji, může jít lehčeji za svých cílem, přijmout nové životní výzvy, překročit své komfortní zóny, uvidět možnosti řešení tam, kde se zdálo, že nemá možnost volby. Je to také cesta k poznání, rozvoji a používání svých vrozených schopností, tedy k rozvoji své vlastní osobnostní jedinečnosti. 

 

Zaměřuji se na nastartování a využití vašeho vnitřního potenciálu k dosažení osobní spokojenosti v jednotlivých oblastech života 

 T

           Při práci s klienty i během seminářů se zaměřuji na realitu (žádné minulé   životy) , především na vidění a schopnost přijetí toho, co je , tak jak to je “,  na  odhalení a rozvíjení vašeho vnitřního potenciálu, darů, talentů.  Řešíme hlavně  "tady a teď",  konkrétní životní situace. takže je vhodná i pro ty, kteří při vidění světa používají spíše logiku a rozum, nejsou příznivci duchovních záležitostí, či práce s energiemi atd. (velmi dobře se mi touto metodou pracuje s muži).  

 

Používané metody v rámci konzultací Vám pomohou uvolnit napětí a stres, získat jiný úhel pohledu, mít přístup k možným řešením a zvýšit motivaci k dosažení Vašeho konkrétního cíle.

 

Důležitým krokem je převzetí zodpovědnosti za svůj život a také si ujasnit, co je tím skutečným cílem.  Individuální konzultace Vám usnadní cestu k jeho naplnění.

 

Bě        Během individuálních konzultací budete moci diskrétně sdílet, co vás trápí, objevit nové možnosti, vhledy a řešení. Poznáte více sami sebe, získáte sebedůvěru a odvahu vykročit správným směrem, a tím budete postupně měnit svůj životní příběh.            

Každého respektuji jako individualitu, pomůžu mu najít vazbu mezi emocemi,(  které mu brání žít radostný plnohodnotný život, plný lásky) a mezi emocemi, které zažíval při různých situacích v minulosti.

 

Nikdy není pozdě uspořádat si své myšlenky, stanovit si nové priority, poznat své  skutečné hodnoty a smysl života.

 

A  tvoření toho, co chceme, začíná v hlavě. Začíná to v naší mysli.

Kineziologie je nejrychlejší, nejjemnější a nejjednodušší metoda, která zrestartuje vaše myšlení a emoční nastavení. Má praxe mi ukazuje, že Kineziologie velmi zefektivní  vaší cestu osobního poznání a rozvoje pomocí NLP (Neurolingvistické programování).

 

Neexistují žádné jiné limity než ty, které jsme si vytvořili my sami v naší mysli na základě prožitých negativních zkušeností. Dokud však tyto staré zátěže ovlivňují z velké části naše myšlení a tím také rozhodování a jednání, je velmi těžké se pohnout z místa a něco nového a fungujícího si vnést do života

 

Vědomou pozitivní stimulací mozku  naprosto změníte svůj život.

 

Mým profesním cílem je poskytovat svým klientům kvalitní služby. Velice si vážím lidí, kteří se rozhodli na sobě pracovat. Investice do sebe, do své životní pohody je pro člověka tou nejlepší investicí, neboť se vždycky mnohonásobně vrátí.

 

V jakých tématech zaznamenali klienti změnu :

 • Co doopravdy chci?“, „Jak toho dosáhnu?“, "Proč je to pro mě důležité?"
 • jak najít sám/sama sebe a kráčet v souladu se svým smyslem života
 • jak udržovat smysluplné vztahy
 • jak nacházet svoje odpovědi a řešení
 • jak naslouchat svému tělu a uzdravovat se přirozeným způsobem
 • jak vytvářet příležitosti a přitahovat si do života to, co chcete
 • jak si vybudovat zdravé sebevědomí a láskyplnou komunikaci
 • proč se mi to nedaří?​
 • odvahu jít do nových věcí
 • vybalancování času práce vs odpočinek, práce vs. rodina
 • ​realizace cíle bez zbytečných obav a stresu
 • chybějící motivace, stagnace
 • poklidnější zvládání vypjatých situací
 • otázky ohledně sebehodnoty, sebedůvěry, ocenění
 • strach z neúspěchu, ze selhání,  z chyby, ze zodpovědnosti, z autorit, z konkurence,...
 • zvýšení kreativity anebo originality
 • zlepšení v procesu učení
 • odvaha jít do nových věcí
 • nespavost způsobená stresem, syndrom vyhoření, ztráta energie, přetížení
 • rozhodnutí opustit nevyhovující zaměstnání
 • strach z nedostatku financí, negativní finanční přesvědčení
 • strach z mateřství, otcovství
 • strach z nedostatku financí, negativní finanční přesvědčení
 • obavy v otázce sexuality
 • workoholismus, ne-schopnost se uvolnit
 • vymizení frustrace, pocitu marnosti, bezmoci, nedokonalosti
 • nízká efektivita v poměru k vynaloženému úsilí
 • ztráta našich nejbližších

 

Smyslem individuálních konzultací je změnit myšlení a naučit se pomoci sami sobě.

Pokud i Vy cítíte podobné otázky ve svém nitru, kontaktujte mne. Spolu se podíváme na možné příčiny a nalezneme návrhy na řešení. Nečekejte až se váš život vyhrotí nebo tělo onemocní.

 

Při individuální konzultaci vám pomohu pochopit , odnaučit  a ukázat , že nemusí být vše tak, jak někdo řekl. Začnete si tvořit  svůj život právě takový, jaký si přejeme mít.

 

Náš hodnotící systém vzniká v dětství. Od početí cca do 7 let si vytváříme  zhruba 70%  názorů na vše okolo nás, na základě toho, co vidíme, slyšíme, cítíme.

 

No a další hodnocení si vytváříme na základě již vytvořených hodnocení. V dospělosti se divíme, že nemůžeme uchopit život dle vlastních přání a když uchopíme, tak posléze zjistíme, že jsme opět nespokojení, naštvaní, frustrovaní... a je to pořád dokola.. Celý život se nám pouze dokazují přesvědčení, která jsme si vytvořili v dětství 

 

Jak jednáme a zacházíme se svými dětmi , tak s nimi budou zacházet další lidé v jejich dospělosti. Denně se svými klienty odstraňuji následky výchovy , které se jim v dospělé realitě vrací skrze nejbližší – partnera, děti, tchyni a tchána, ale i od přátel a cizích lidí (šéf, spolupracovníci..atd.).

 

Za 90 % stresu a strachu je zodpovědný náš vlastní mozek.

 

S takovým naladěním pro nás mozek vyhledává zase jen stresující situace. Nebo i klidné situace interpretuje jako stresující, podle úsloví “kdo hledá, ten najde”.

 

Mozek nastavený na stres a strach:

 • nás nutí vidět realitu horší než je,
 • neumožňuje nám vnímat ve správné míře bezpečí, dostatek a lásku, které jsou přirozenou součástí života a stále přítomné.

 

Jen 10 % stresu a strachu je způsobeno vnějšími okolnostmi a reálným nebezpečím.

 

Život je úžasný právě proto, že můžeme vždy vše napravit a začít znovu, jinak.

 

HLEDÁTE ČLOVĚKA, KTERÝ VÁM NEJVÍCE  OVLIVŇUJE  ŽIVOT?    NAJDETE HO V ZRCADLE. 

 

Máte-li zájem pomohu vám se změnou úhlu pohledu  Iva.. 

 

Každý ve svém důsledku, hledá sama sebe, protože právě sebe, svoji vlastní podstatu, kdesi po cestě životem ztratil.

 

Dlouho jsme  žili dle přesvědčení jiných, řízeni scénáři, co nám do nevědomí vepsali ostatní (prarodiče, rodiče, vychovatelé, učitelé), až jsme zjistili, že tato  cesta pro nás správná není. Vždy nastane správný čas pro uvědomění, že právě teď je vhodná doba svůj postoj k životu změnit.  

 

"Nic není špatné nebo dobré. Všemu dává vlastnosti teprve vaše myšlení." William Shakespeare

 

Chodí ke mně klienti  jakéhokoli věku, od studentů až po lidi, co už mají vnoučata, muži i ženy. Těhotné ženy, za miminka a děti jejich rodiče. Nic zvláštního není na  příchodu babičky nebo dědečka, kteří řeší problémy svých vnoučat.

 

To, co klient dělá nebo udělal ani to, kolik mu je let, není vůbec podstatné. Důležité je to, že teď chce něco změnit, žít jiný život, že teď už mu něco nevyhovuje anebo něco vidí už jinak, s odstupem.

 

cil.jpg

 

Co je mým cílem ?

 

Naleznete odpověď na otázku "Kdo a proč jsme právě takoví, jací jsme (vy a vaše děti)?"  A v životě jde pouze o jedno POCHOPIT SÁM SEBE.

 

 Máte-li pochyby o své osobě/jedinečnosti, přestanete se srovnávat s tím co je vně  a konečně objevíte a plně uchopíte to, co je uvnitř každého z vás – úplně každý v sobě nosíme poklad/dar/originalitu.

 

images--1-.jpgArial

 

V našem mozku je uloženo jen několik napevno daných vloh, všechny ostatní formuje okolí a naše chování. My sami máme obrovský vliv na své myšlení a jednání za předpokladu, že víme, jak můžeme mozek ovlivnit.

 

Tím nejdůležitějším postojem je ten, který má člověk uložen v podvědomí (vytvořeno v dětství), nikoliv ten, který vysloví nahlas a kterého si je plně vědom.

 

Není výjimkou, že vědomé myšlenky (námi vysloveny) se ve skutečnosti vůbec neshodují s tím, co je uložené v hloubce našeho podvědomí. (To znamená, že ve skutečnosti nevěříme tomu, co chceme.. )

 

Pomocí systému metod  můžeme řešit všechna životní témata (+ nemoci), která se neodehrávají dle vašich představ

 • Numerologie - z psychologického hlediska (nejde o vykládání budoucnosti :-)) - pomáhá mi s odpovědí na otázku "Kdo a proč jsme právě takoví, jací jsme?"  Pochopíš sebe a své chování, jednání, reakce. 
 • Kineziologie One Brain  -  restartuje vaše myšlení a emoční nastavení.
 • NLP (koučovací metoda) - dovede vás k poznání, co vlastně hledáte a dokáže vás podporovat v uskutečnění vlastní efektivní cesty k tomu, co chcete.
 • Bachova květová terapie -  pomáhají dočistit mentální vzorce po odblokování.
 • Emoční vzorce chování najdeme a přepíšeme staré nevhodné Emoční vzorce chování, které ovlivňují naše chování v přítomnosti a blokují nám žít plnohodnotnou,  šťastnou budoucnost.
 • Kvantové léčení, harmonizace - urychluje zpracování negativních emocí

 

I​ndividuální sezení s využitím výše uvedených metod funguje na jiném principu než běžná koučinková sezení. V praxi to znamená, že na začátku konzultace vydefinujeme s klientem konkrétní téma/problém a také konkrétní cíl, abychom znali jasný směr, čemu se budeme po čas konzultace věnovat. Poté s použitím vhodné metody objevíme a zpracujeme to, co konkrétně klienta limituje v cestě za jeho cílem.

 Každá z metod hraje v celkové systému  důležitou roli . Velmi důležité je pochopit sám sebe, své nadání, schopnosti, chování ve stresu atd. 

Potřebujete-li pomoci s řešením jakékoli životní situace nebo zdravotními problémy, ozvěte se mi na 728944736  (cestou písemnou termíny terapií nedomlouvám)

Po - Čt     9h - 17h         Pá    9h - 15h  

Nemůžete-li se dovolat, kontaktujte mě později (právě probíhá terapie).                                                   

 

Nebudu nikoho měnit, "pouze" pochopíme sami sebe,odstraníme bolestivé vzpomínky a zážitky, návyky, zlozvyky atd. 

                     syn.jpg

Pro lidičky, kteří se obávají přijít do poradny, jelikož se jim z nějakého důvodu nechce hovořit o svých zkušenostech, zážitcích, momentálních bolístkách, mám uklidňující zprávu :

 

"Pokud se vám nechce (z jakéhokoli důvodu)nemusíte mi vyprávět trable vašeho současného života, nemusíte mi sdělovat jaké máte vztahy a s kým, na koho jste rozzlobeni, nemusíte mi popisovat vaše strastiplné příběhy.  

 

   Pro  zpracování a vyřešení vašich potíží mi postačí:

 

 • Pocity na fyzickém těle .
 • Popis emocí a pocitů, které prožíváte v souvislosti s daným problémem  ( např. strach, hněv, apatie, rezignace, pocit opuštěnosti,  pocit méněcennosti,atd..).

stesticko.jpg

Mozek vidí, to co chce vidět.

Vše vychází z nás. Nejsou vnější události a až potom naše hodnocení. Je to vše obráceně.

My si vytváříme vnější realitu Nejdůležitější je , jak jsme naladěni, jaké máme pocity a podle toho vnímáme své okolí a hodnotíme vzniklé situace.

 

Za každým problémem v přítomnosti, který se týká vztahů, financí, zaměstnání (vše čeho se vám v životě nedostává) se skrývá zranění emocionálního srdíčka v dětství.

 

Jsme to MY, kdo rozhoduje o tom, na co zaměříme svou pozornost, a tak této možnost volby začněme využívat. Nepůjde to hned dokonale, ale časem se vše potřebné naučíte.

 

 

Během sezení zjistíte :

 

 • Jak se smířit s rozchodem, ztrátou.
 • Jak využít  situaci, ve kterých nejste zrovna v pohodě,ke svému rozvoji.
 • Proč si děláte starosti o budoucnost, o své blízké, anebo se nedokážete smířit s nějakou událostí, která nastala v minulosti. 

12748036_597339360435383_6690927248245727231_o.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Jak  vyřešit nepříjemné  situace které zažíváte v přítomnosti.
 • Proč se cítíte unaveni, jste netrpělivý, podráždění, nervózní, máte strach ze sebekontroly, 
 • jak zpracovat fobie, bezdůvodné strachy, 
 • Proč trpíte nejistotou i v otázce životní cesty a neumíte se přizpůsobit změnám.
 • Jak si  pomoci se svým životem a životem vašich blízkých.
 • Během sezení najdete řešení pro své otázky

Jeden příklad z poradny smiley :

S úsměvem vzpomínám na klientku, která řešila  problém s prodejem své chaty. Jelikož byla  postavena na samotě a mimo Pardubice, tak se klientka (s finančních důvodů) rozhodla,  chatu prodat.

 

Do poradny vešla s otázkou : "Slyšela jsem, že mi můžete pomoci s prodejem chaty, je to pravda?Už rok hledám vhodného zájemce a zatím se nikdo neozval." 

 

"Ano, je to pravda. V poradně vám pomohu vyřešit jakýkoli  problém, který se v přítomnosti neodvíjí dle vašich požadavků a přání."

 

Při prvním sezení jsem se  zeptala, zda chce chatu skutečně prodat. Paní  se na mě, tak pochybovačně podívala a odpověděla:   "No, jasně, že chci".      

Pomocí svalového testu jsem zjistila na kolik procent paní věří v prodej své chaty .

 

K tomuto tématu nám vyšla 100% negativní emocionální náboj. Takže, mozek chtěl, ale srdce mělo jiný názor :-)

 

Já vím, zdá se to neskutečné, ale takto v životě vše chodí. Pokud něco chceme a ono "téma" je  vázané s neg. emocemi (strach, lítost, hněv..atd.), tak to prostě nedostaneme (to platí pro jakékoli téma - vztah, peníze, kariéra ..atd.)

 

Co bylo příčinou nezdaru při prodeji? Paní měla k chatě silnou citovou vazbu (krásná krajina, vzpomínky a svou milovanou zahrádku) a obávala se  zda nový majitel bude mít stejný vztah k chatě, jako ona.

 

Svalovým testem jsem zjistila s jakou vzpomínkou je přítomnost spojena a vše potřebné jsme ve věku příčiny uvolnily.

Po odblokování se uvolnil neg. emocionální náboj a vše mohlo probíhat dle skutečného přání klientky… chata se do měsíce prodala ( a nastala ještě jedna krásná změna - u paní se "probudila" schopnost malování...:-))).

 

Abychom společně mohli vytvářet vědomé a harmonické vztahy, ve kterých je život, láska, radost, respekt a důvěra je potřeba porozumět hlavně sám sobě.

 

Nejmodernější výzkumy  ukazují, že vztah mezi nervovým a imunitním systémem je velmi úzký.

 

Oba systémy patří v organismu mezi nejrozšířenější, a tak je každá buňka pod jejich přímým či nepřímým vlivem. Buňka prostě potřebuje váš úsměv na tváři a radost v srdci.

Obranný systém těla některé zážitky (kvůli naší bezpečnosti) uloží hluboko do podvědomí, odkud nás ovlivňují.

 

Prostřednictvím kineziologie One Brain se tyto omezující programy dostanou do vědomí (klient si je uvědomí), kde je můžeme efektivně zpracovat (tzn. zmírnit, omezit, uvolnit, odblokovat).

 

 

Od svých mladých let mám teorii  : „všechny problémy začínají v hlavě“. Netušila jsem, že se mi jednoho dne nabídne možnost ověřit si tuto teorii v praxi.  
 
 
 Metodu One Brain jsem studovala   (a neustále studuji, jelikož je pořád, co se naučit) u  Mgr. MÍLY RUTOVÉ, která patří mezi nejlepší kineziology u nás.Je zástupcem ČR v Americké organizaci Three In One, jako jediná má povolení učit i nejvyšší a nadstavbové stupně. Za vše co jsem se naučila a pochopila, ji velmi děkuji.                                                                     

Obrazek 

Po absolvování 9. stupňů Kineziologie One Brain, UP-DATE 2008-10 (a dalších vzdělávacích kurzů z kterých chci jmenovat např. Působení energie, Vyživování těla, kde se působí na problém, čištěním čaker, příslušnými kameny) jsem začala pracovat v kineziologické poradně, kde se mi má teorie z mládí neustále, každý den potvrzuje a mohu prohlásit: 
 
"Ano, psychické problémy a zdravotní potíže začínají v hlavě!“ 
 
V Kineziologii one Brain se pracuje na fyzické, duševní a mentální úrovni. Nejvíce problémů způsobuje odpor, strach, kritika, bolest, strach z bolesti, pocit viny, nenávist. 
Tyto faktory vyvolávají v těle i v životě nejvážnější problémy. Pramení z obviňování druhých a z odmítnutí odpovědností za vlastní životní zkušenosti a rozhodnutí   
 
Zvířatům pomáhám „napravovat“ psychické a fyzické problémy pomocí Kineziologie + Bachovy květové terapie.
 

 ___________________________________________________

 16.2.2006 - 21.10.2009 období tříletého  Kineziologie One Brain (certifikáty) pod vedením Facilitátorky Mgr. Míly Rutové.

 

Studium u Three in One Concepts INC, Burbank, U. S. A. 

1. Nástroje metody

uvádí základní techniky, s kterými pracujeme : barometr chování, odblokování emocionálního stresu, věková regrese a testování čistého svalového obvodu.

2. Zlepši uvědomění učení

představuje systém "Jednotného mozku", detailní přepracovaný program na uvolnění energetických bloků mozku a těla, které způsobují poruchy učení ve škole.

3. Kód těla

vysvětluje Struktury/Funkce, aby nám umožnil pochopit, jak naše rysy ovlivňují naše instinktivní chování a náš osobní systém přesvědčení.

 4. One Brain pro pokročilé

prohlubuje znalosti One Brain ve směru, jak najít a rozšířit poznání emocionálních příčin dyslexie a defúzních technik k uvolňování emocionálních stresorů (příčin stresu).

5. Hlasitější než slova

zvyšuje vlastní sebepoznání, týkající se naší instinktivní osobnosti a vede nás prostřednictvím dalších informací o strukturách a funkcích.

6. Strukturální neurologie

završuje výuku základních technik používaných v Systému jednotného mozku se zvláštním důrazem na esenciální energie mozku/těla.

7. Vztahy v ohrožení

rozvíjejí sebeuvědomění a osvobozují od nesprávného chápání minulosti. Je to první ze tří kurzů koncipovaných pro kandidáty na facilitátory, aby jim pomohl "být lepším" osobně a ve všech vztazích.

8. Tělesné okruhy, bolest a porozumění

sjednocuje principy tělesných činností se vzájemnou součinností svalů, mysli a paměti.

9.  Dětství, sexualita a stárnutí

je hloubkovým průzkumem toho, jak prvních sedm let života ovlivnilo zbytek našeho osobního života a jak můžeme změnit tuto předlohu k lepšímu.

10.  Dospívání, zralost a láska

zkoumá kořeny našich osobních i profesionálních úspěchů nebo selhání, které ovlivnily naše zkušenosti z druhého a třetího sedmiletého cyklu života. Některé z témat : "Posluhování" a "pomsta".

   Další  absolvované akreditované vzdělávací semináře  pod vedením Mgr. Míly Rutové :

 • Působení energie
 • Vyživování těla
 •  Nedokončené záležitosti
 • Alergie
 • UP-DATE 2008-10 

Three In One i samotný Daniel Whiteside neúnavně pracuje na zdokonalování metody a nové informace zpřístupňuje v kurzech Up DATE. Absolvování tohoto kurzu je zárukou garance kvality práce Facilitátorů a Lektorů.

 -----------------------------------------------------------------------------------------

  Jsem absolventka mezinárodního certifikovaného vzdělávání BIEP pod vedením lektorky T.Jordan z Bachova centra ve Velké Británii 
seznam absolventů mezinárodního certifikovaného vzdělaávání BIEP :
 
 • Bachova květová terapie I – Bach Introductory Seminer – Level One Lektor - Tessa Jordan (certifikát) 
 • Bachova květová terapie II - Bach Introductory seminer - Level Two    Lektor -  Tessa Jordán /certifikát)      

Další abolvované  doplňkové seminíře  Katariny Michel - registrovaný praktik a lektor Bachova centra :

 •  Bachovy květové esence pro ženy a děti.
 •  Bachovy květové esence- pracovní přetížení, stres a nespavost.
 •  Bachovy květové esence jako pomoc při osobním rozvoji a duchovním růstu.
 • Bachovy květové esence - podpora při hubnutí, detoxikaci.
 • Bachovy květové esence z psychologického hlediska.
 • Bachovy květové esence a jejich použití v těhotenství během porodu a době poporodní.

__________________________________________________

​     Rok 2016/2017  Brno -  Reiky mistr - učitel  Mloslav Bubník

 •  Kvantové léčení Milosti 1
 •  Kvantové léčení milosti 2  

          ___________________________________________________

 •  Masáž  vsedě ( na profesionálním masážním křesle ) - certifikát   
         Centrum Regeneračního Vzdělávání- Michal Dusil BBA - Praha 

 ___________________________________________________

 

 

 

 

 
 

 


Poslední fotografie


Facebook

Kontakt

Alternativní poradna

Iva Hemská
Sukova třída 1556
Pardubice

728944736

ivahkinez@seznam.czArchiv

Kalendář
<< listopad / 2018 >>

Statistiky

Online: 2
Celkem: 255879
Měsíc: 3962
Den: 157